Klub Tanečného športu AKNELA datuje svoju existenciu od roku 1993. Prvými členmi tanečného klubu boli žiaci stredného vojenského učilišťa a až do roku 2016 pôsobila Aknela pod záštitou  Posádkového Klubu OS SR v Martine.

 

KTŠ AKNELA od samého začiatku funguje pod vedením Alenky Drljača Pisaríkovej, ktorá je trénerkou  najvyššej triedy, diplomovaná učiteľka spoločenského tanca a spoločenskej výchovy a doktorka pedagogiky so zameraním na telesnú výchovu. Po rokoch tvrdej práce si vypracovala tanečné páry až na úroveň najvyššej medzinárodnej kategórie “S”.

 

Od roku 2013 v Aknele trvale pôsobí ako hlavný tréner Michaela Ťaptíková Pisaríková, ktorá má vytancovanú najvyššiu medzinárodnú kategóriu “S” v latinsko-amerických tancoch, finalistka MSR v štandarde, v latine a aj v desiatich tancoch. Bola súčasťou teamu, ktorý si na Majstrovstvách Slovenska v latine družstiev doniesol domov zlato. Pôsobila v Ománe, na Kréte, v Paríži, v Holandsku, na Kanárskych Ostrovoch a iné, kde sa aktívne venovala tanečným show a výuke tanca.

 

Aktuálnou trénerskou štvoricou je Alenka Drljača Pisaríková, Michaela Ťaptíková Pisaríková a externí tréneri Michal Soukup, Ivana Suchánková a Fabio Belluci.  

 

Radi by sme spomenuli ľudí, a páry, ktoré boli súčasťou Aknely.  Nina Kišová, Veronika Schmídtová a Katarína Pivková, ktorí sa venovali trénovaniu detských krúžkov. Dlhoročnými externými trénermi boli manželia Dušan a Eva Paškovci z Trenčína, ktorí svojimi vedomosťami podporovali náš tanečný klub niekoľko rokov.

 

Nedá sa nám nespomenúť tanečný pár, ktorý vytancoval “S” kategóriu pre AKNELU a to súrodenci Juraj a Janka Polereckí. Hneď po nich vzácne “S” vytancovali súrodenci Martin a Lenka Fedorovci v tancoch štandadných a v tancoch latinsko- amerických to boli Peter Poliak a Eva Hráčová.

 

Aknela si za roky svojho pôsobenia vychovala aj niekoľkých finalistov Majstrovstiev Slovenka v kategórii Junior a Mládež. Finalisti v štandarde boli súrodenci Martin a Lenka Fedorovci. Ďalsími finalistami v štandarde, v latine a aj 10tich tancoch bol vtedy ešte juniorský pár Roman Mazák a Michaela Pisaríková. Táto silná tanečná zostava narodená okolo roku 1986 si vytancovala 4. miesto v tancoch štandardných a 1. miesto a vytancovali titul” MAJSTRI SLOVENSKA v družstvách v latinsko-amerických tancoch”. Kapitánom, ktorý priviedol víťazné družstvo na tanečný parket bol pán Rastislav Frkáň.

 

Máme za sebou roky driny, ale neustále sa venujeme rozvoju tanca, pretože naším MOTTOM je veta “TANEC JE RADOSŤ”.

© 2017-2019 KTŠ Aknela. All Rights Reserved. Designed by Jarkovsky | design.